بسم الله الرحمن الرحیم 

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه

مجازات سکوت در برابر منکر   

حدیث : 1 

1. امام صادق علیه السلام فرمودند: اگر کار منکر در میان جامعه اى انجام شود و آنان انجام دهنده آن را سرزنش نکنند بدون شک نزدیک است که خداوند عذابى همگانى بر آنان فرو فرستد. 

حدیث : 2 

2. امام صادق علیه السلام از پدرانش علیه السلام روایت نموده است که رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: اگر بنده اى مخفیانه مرتکب گناهى شود، فقط خودش ضرر مى کند. ولى اگر آشکارا مرتکب گناه شود و کسى او را سرزنش نکند، همه ضرر مى کنند. آنگاه امام صادق علیه السلام فرمودند: باین جهت که با عمل او دین خدا ذلیل شده و کسانى که زمینه دشمنى با خدا دارند، از او پیروى مى نمایند. 

حدیث ۳

3. امیر المومنین علیه السلام فرمودند: اى مردم ! بدون تردید خداى متعال همه مردم را بخاطر گناه عده اى عذاب نمى کند. اگر ایشان گناه را پنهانى انجام داده و مردم را از کار خود مطلع نسازند، ولى اگر گناه خود را اشکار انجام دهند. مردم نیز آنها را سرزنش نکنند. همه مردم مستوجب عذاب خداى متعال خواهند بود. و نیز فرمودند: اگر سلطان ستمگرى از روى ستم و دشمنى مردى را بزند، او را بکشد، یا ظلم دیگرى به او روا دارد، در صورتى که شما او را یارى نمى کنید، در آن مکان نیز حاضر نشوید. زیرا بدون شک آگر آن جا حاضر باشید، واجب و لازم است که او را یارى کنید. ولى اگر آنجا نباشید، تا زمانى که شرایط تکلیف مهیا نشود، تکلیفى نخواهید داشت . و نیز فرمودند: زمانى بنى اسرائیل در مورد نههى از منکر کوتاهى مى کردند. بدین معنى که وقتى کسى گناهى مرتکب مى شد، او را نهى مى کردند و او تجهى نمى کرد. گناه او مانع همنشینى و همغذایى آنان با گناهکار نمى شد. تا این که خداى متعال بخاطر ترک نهى از منکر) دلهاى آنان را به گناه راضى کرده و این آیات را درباره آنها نازل نمود: (کافران بنى اسرائیل بخاطر نافرمانى خدا و سرکشى با زبان داوود و عیسى بن مریم لعنت شدند. آنان از کار منکر خود دست بردار نبودند.) 

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه 


بهترین راه برای حل مشکل بیکاری و بی پولی و ازدواج

اگرفکر میکنند شیعه هستند اشتباه میکنند آنانکه در هتل ...

منظور مکرون از هیولای اسلام و اسلام انحرافی چیست،؟

فرمودند ,گناه ,علیه ,مى ,آنان ,مردم ,علیه السلام ,او را ,السلام فرمودند ,را سرزنش ,فرمودند اگر ,علیه السلام فرمودند ,لولیک الفرج والعافیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مکان های تاریخی ایران حفاظ شاخ گوزنی بهترین تشک طبی برای دیسک کمر امامزاده شاهزاده قاسم زرقان لی لی طب بلاگی برای سن فایل رونق تولید روغن خراطین 700server Sa-Sa